top of page

Dokumentacja szkolnej imprezy sportowej

Cel projektu:

Waszym zadaniem będzie przygotowanie w zespole dokumentacji szkolnej imprezy sportowej, zawierającej samodzielnie zebrane i opracowane materiały.

Podczas pracy nad projektem wykorzystajcie poznane możliwości arkusza kalkulacyjnego: utwórzcie tabele, wprowadźcie dane, wykonajcie na nich obliczenia oraz zaprezentujecie dane i wyniki na wykresach. Użyjecie również edytora tekstu (lub innego programu) do zaprojektowania plakatu z programem imprezy.

 

Zadania szczegółowe

Zadanie 1. Przygotowanie ogólnego programu szkolnej imprezy sportowej.

Zadanie 2. Przygotowanie szczegółowego harmonogramu i zasad rozgrywek.

Zadanie 3. Zaprojektowanie tabeli do zapisywania nazwisk uczniów biorących udział w poszczególnych zawodach.

Zadanie 4. Zaprojektowanie tabeli do zapisywania wyników w poszczególnych zawodach.

Zadanie 5. Przygotowanie zestawień wyników dla wszystkich klas w poszczególnych zawodach.

 

Wskazówki do zadań szczegółowych

1. Zastanówcie się wspólnie, jakie zawody (w jakich dyscyplinach sportowych) będzie można zorganizować w waszej szkole. Zależnie od warunków wpiszcie do programu kilka dyscyplin. Ogólny program imprezy sportowej przygotujcie w edytorze tekstu, np. w formie plakatu.

2. Ustalcie liczby zawodników startujących w każdej dyscyplinie, system rozgrywek (np. pucharowy, „każdy z każdym”, „do dwóch przegranych"), punktację za start w danej dyscyplinie, punktację za zdobyte miejsca medalowe, nagrody za miejsca zajęte w poszczególnych zawodach i dla liderów w punktacji generalnej. Szczegółowy godzinowy harmonogram, uwzględniający zasady rozgrywek, przygotujcie w edytorze tekstu (np. w tabeli).

3. Tabele do zapisywania imion i nazwisk uczniów przygotujcie w arkuszu kalkulacyjnym. W projekcie użyjcie fikcyjnych danych uczniów. Uwzględnijcie podział na dziewczęta i chłopców. Utwórzcie formuły do obliczania procentowego udziału uczniów z poszczególnych klas (z podziałem na dziewczęta i chłopców) w danych zawodach oraz formuły obliczające wyniki i wskazujące nagrodzonych.

4. Ustalcie właściwy układ tabeli oraz rodzaj prowadzonych obliczeń. Na przykład w przypadku skoku w dal tabela powinna zawierać nazwiska i imiona zawodników, wyniki osiągnięte w trzech turach skoków, najlepszy wynik każdego ucznia. Na koniec można wyróżnić wiersze zawierające dane trzech najlepszych zawodników w danej dyscyplinie.

5. Po zakończeniu zawodów wpiszcie wyniki do przygotowanych tabel. Przedstawcie wyniki z poszczególnych dyscyplin w postaci czytelnych wykresów.

Zrzut ekranu 2024-10-27 231735.png
bottom of page